|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

If you have too much time, you place the more difficult questions.
- Piotr Szreniawski

TEKSTY DLA MŁODZIEŻY:          Zaczynasz naukę  |  Już trochę potrafisz  |  Potrafisz całkiem sporo  

 
 
 
 
 

ZNAJDŹ TEKST

Zaskroniec

Zaskroniec

A trzeba wam wiedzieć, że mój tata bardzo kocha zwierzęta, wszystkie. Nawet myszy, szczury i pająki. Nie pozwala ich zabijać. Kiedyś mieliśmy szczura w kuchni. Tata złapał go do klatki i wyniósł na pole. Naprawdę.
Zmieniamy pokój w hotelu

Zmieniamy pokój w hotelu

Zarezerwowałyśmy apartament z widokiem na morze, co wiązało się z dodatkową opłatą, ale na miejscu zastałyśmy zupełnie co innego: pokój na parterze, obok kuchni i bez działającej klimatyzacji.
Wyposażenie współczesnego samochodu

Wyposażenie współczesnego samochodu

Dzisiejsze samochody w niczym nie przypominają już swoich poprzedników. Technika bardzo się rozwinęła. Ma to swoje wady i zalety.
Na zakupy

Na zakupy

- Świetnie. Umówmy się o czwartej przed wejściem do galerii.
- Wolałabym iść na ulicę świętego Filipa. Tam jest cały ciąg butików z sukniami ślubnymi i wizytowymi, myślę, że szybciej coś tam wybiorę niż w galerii.
Przyjacielska dłoń

Przyjacielska dłoń

Są takie sytuacje w życiu, kiedy dobre słowo wypowiedziane przez kogoś bliskiego może zdziałać cuda. Tak właśnie było w przypadku bohatera poniższego dialogu, który znalazł się na życiowym zakręcie.
Metamorfoza brzydkiego kaczątka

Metamorfoza brzydkiego kaczątka

Zmiana, jaka zachodzi w niektórych ludziach może zaskakiwać! Szczególnie, jeśli osoba wcześniej była brzydkim kaczątkiem, które przeobraziło się w pięknego łabędzia. Tylko co powiedzą na to ludzie?
Złamana noga

Złamana noga

- Tak... brzydko to wygląda, proszę pani. Złamanie kości podudzia ze spiralnym skręceniem i przemieszczeniem... Konieczna jest operacja. Natychmiast.
Pytanie o drogę

Pytanie o drogę

- Proszę pójść prosto do najbliższego skrzyżowania, dalej iść prosto i na skwerku skręcić w lewo. Po prawej stronie zobaczy pani parasole kawiarenki.
- Bardzo dziękuję.
Już za rok matura...

Już za rok matura...

Matura to jeden z najpoważniejszych egzaminów, które przychodzi nam zdawać u progu dorosłego życia. Zobaczmy, jaką strategię przygotowania do egzaminu dojrzałości przyjęły bohaterki poniższego dialogu.

 
 

TEKSTY DLA MŁODZIEŻY
zaczynasz naukę

Aby angielskiego nauczyć się szybko i skutecznie, trzeba wykorzystać wiele możliwości. Jedną z przyjemniejszych jest korzystanie ze strony, na którą właśnie dotarłeś. Na EnglishStory.pl znajdziesz ciekawe i dostosowane do Twoich możliwości teksty, które pomogą Ci opanować podstawy angielskiego. Angielskie tłumaczenie porównane z polskim oryginałem pomoże Ci zrozumieć, jak odmienny od języka polskiego jest język angielski. Teksty w języku angielskim, czytane systematycznie, przyczynią się z pewnością do tego, że będziesz angielski coraz lepiej rozumiał angielskie dialogi. Poznasz nowe słownictwo i nowe frazy, dzięki którym będziesz mógł swobodnie posługiwać się językiem angielskim w różnych sytuacjach.
      Krążyła kiedyś taka zagadka: „Jak zjeść słonia?”. Odpowiedź: „Po kawałku”. Korzystanie ze strony EnglishStory.pl wprowadzi Cię w społeczność ludzi, którzy uczą się angielskiego systematycznie i dzięki temu „słoń” staje się coraz mniejszy, a oni umieją coraz więcej.

  Dlaczego warto uczyć się języka migowego? [wideo]
 
 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)