|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

That which does not destroy us makes us stronger.
- Friedrich Nietzsche

TEKSTY DLA MŁODZIEŻY:          Zaczynasz naukę  |  Już trochę potrafisz  |  Potrafisz całkiem sporo  

 
 
 
 
 

ZNAJDŹ TEKST


Zaczynasz naukę::

Zaskroniec

Zaskroniec

A trzeba wam wiedzieć, że mój tata bardzo kocha zwierzęta, wszystkie. Nawet myszy, szczury i pająki. Nie pozwala ich zabijać. Kiedyś mieliśmy szczura w kuchni. Tata złapał go do klatki i wyniósł na pole. Naprawdę.
Zmieniamy pokój w hotelu

Zmieniamy pokój w hotelu

Zarezerwowałyśmy apartament z widokiem na morze, co wiązało się z dodatkową opłatą, ale na miejscu zastałyśmy zupełnie co innego: pokój na parterze, obok kuchni i bez działającej klimatyzacji.
Wyposażenie współczesnego samochodu

Wyposażenie współczesnego samochodu

Dzisiejsze samochody w niczym nie przypominają już swoich poprzedników. Technika bardzo się rozwinęła. Ma to swoje wady i zalety.
Na zakupy

Na zakupy

- Świetnie. Umówmy się o czwartej przed wejściem do galerii.
- Wolałabym iść na ulicę świętego Filipa. Tam jest cały ciąg butików z sukniami ślubnymi i wizytowymi, myślę, że szybciej coś tam wybiorę niż w galerii.
Przyjacielska dłoń

Przyjacielska dłoń

Są takie sytuacje w życiu, kiedy dobre słowo wypowiedziane przez kogoś bliskiego może zdziałać cuda. Tak właśnie było w przypadku bohatera poniższego dialogu, który znalazł się na życiowym zakręcie.
Metamorfoza brzydkiego kaczątka

Metamorfoza brzydkiego kaczątka

Zmiana, jaka zachodzi w niektórych ludziach może zaskakiwać! Szczególnie, jeśli osoba wcześniej była brzydkim kaczątkiem, które przeobraziło się w pięknego łabędzia. Tylko co powiedzą na to ludzie?
Złamana noga

Złamana noga

- Tak... brzydko to wygląda, proszę pani. Złamanie kości podudzia ze spiralnym skręceniem i przemieszczeniem... Konieczna jest operacja. Natychmiast.
Pytanie o drogę

Pytanie o drogę

- Proszę pójść prosto do najbliższego skrzyżowania, dalej iść prosto i na skwerku skręcić w lewo. Po prawej stronie zobaczy pani parasole kawiarenki.
- Bardzo dziękuję.
Już za rok matura...

Już za rok matura...

Matura to jeden z najpoważniejszych egzaminów, które przychodzi nam zdawać u progu dorosłego życia. Zobaczmy, jaką strategię przygotowania do egzaminu dojrzałości przyjęły bohaterki poniższego dialogu.
Jacy naprawdę byli wikingowie?

Jacy naprawdę byli wikingowie?

Pancerze i hełmy (bez rogów) zakładali tylko ci, których było stać na zakup tych, drogich w tamtych czasach, akcesoriów. Natomiast hełm z rogami był prawdopodobnie stosowany przez jarla (przywódcę drużyny wikingów lub dowódcę floty) jedynie do ceremonii.
Mitologia Słowian

Mitologia Słowian

Świętowit na przykład, najwyższe w hierarchii bóstwo słowiańskie, jak egipski bóg Ra rządził domeną słońca, ale również ognia i wojny. Perun, uosobienie gromowładcy, niczym grecki Zeus kojarzony był z piorunami.
Rozrywki starożytnych Rzymian

Rozrywki starożytnych Rzymian

Wyścigi zaprzęgów konnych czy walki gladiatorów były ulubionymi rozrywkami starożytnych Rzymian. Niejeden poległ w walce o miejsce na widowni (w owych czasach nie było biletów). Walk gladiatorów na śmierć i życie zakazano dopiero na początku V wieku.
Fenomen gier komputerowych

Fenomen gier komputerowych

W erze powszechnej komputeryzacji pojawił się nowy rodzaj uzależnienia. Maniacy komputerowych gier potrafią spędzać przed ekranem monitora większość dnia, a bywa, że trudno ich od niego oderwać. Realny świat zastępują wirtualnym. Dlaczego tak się dzieje?
Rekordziści w świecie zwierząt

Rekordziści w świecie zwierząt

Które zwierzę jest największe - słoń czy wieloryb? Kto jest szybszy - gepard czy sokół? Czyje tętno może wynosić 1260 uderzeń na minutę? Jaka jest średnica największego oka na świecie? Czy świnia jest inteligentniejsza od psa?
Czy jestem lesbijką?

Czy jestem lesbijką?

Nie wiem, nigdy nie próbowałam z kobietą, a kto wie...? Na pytanie moich ukraińskich uczennic, co mi się najbardziej podoba na Ukrainie, odparłam, że kobiety. Dziewczynki popatrzyły na mnie dziwnie...
Wolontariat

Wolontariat

Najlepiej uczestniczyć w takim wolontariacie, który będzie się opierał na naszych zainteresowaniach i pasjach - to w końcu taki rodzaj pracy, który uszczęśliwia nie tylko odbiorców naszej pomocy, ale i nas samych.
Co wynika z prognozowania pogody?

Co wynika z prognozowania pogody?

Wiatr południowy do południowo-zachodniego 5 do 6 wzrastający na 6 do 7 w skali Beauforta. Stan morza 3, później 3 do 4, Zatoki Gdańskiej 2 do 3. Temperatura od 0 do 2°C. Widzialność dobra do umiarkowanej.
Czemu wszystkożerni ludzie nie jedzą wszystkiego?

Czemu wszystkożerni ludzie nie jedzą wszystkiego?

Dlaczego Europejczycy nie jedzą owadów, psów i kotów, hinduiści - krów, a żydzi i muzułmanie - świń? Czy świnki morskie, szczury i pająki są jadalne?
43 minuty

43 minuty

Chcę zapłacić. Po raz pierwszy w życiu chcę dobrowolnie oddać ciężko zarobione przez rodziców pieniądze. Bez drapania i gryzienia. Byleby się stąd ewakuować, byleby opuścić to miejsce i nigdy nie wracać.
Prognoza pogody

Prognoza pogody

Zapowiada się ciepły i bezwietrzny dzień. Temperatura powietrza 15 stopni C. Jedynie wieczorem zachmurzy się na południu kraju i tam mogą spaść przelotne deszcze.
Największa jaszczurka świata

Największa jaszczurka świata

Prawie każdy jako dziecko trzymał w ręku maleńką jaszczurkę złapaną na łące. Gdy myślimy o tych zwierzętach, wyobrażamy sobie właśnie taką małą, zwinną jaszczurkę, występującą powszechnie na polskich łąkach. Tymczasem istnieją jaszczurki...
Tajemnica czasu

Tajemnica czasu

Czas biegnie, płynie, mija, leci, a nie jest ani sarną, ani rybą, ani ptakiem - jest tajemnicą, którą ludzie wciąż chcą poznać. Istniejemy tylko w czasie - poza nim jest wieczność, której nie rozumiemy i której się boimy.
PJ Harvey - White Chalk

PJ Harvey - White Chalk

Kobieta zmienną jest, o czym wiedzą wszyscy. Kobieta - artystka, która zmienia się z płyty na płytę już czymś tak oczywistym w muzycznym świecie nie jest. Polny Jean Harvey AD 2007 odsłania kolejną twarz.
Barwy tęczy

Barwy tęczy

Siedem kolorów, łączących się w jedną całość. Czy te barwy coś oznaczają, co łączy czerwień, zieleń czy żółć z zimną bielą i czernią? Wybierz się w wędrówkę do barwnego świata magii, tak odległego i bliskiego zarazem.
Mój dzień

Mój dzień

Wstaję, zaglądam do lodówki i stwierdzam z przykrością, że jest pusta. W pobliskim sklepiku kupuję chleb, bułki, masło, ser i wędlinę, a w kiosku gazetę.
Latarnia morska

Latarnia morska

Najstarszą latarnią morską była latarnia na Faros - małej wysepce stanowiącej część wejścia do portu w Aleksandrii. Budowę latarni zakończono około 280 r. p. n. e. Starożytni zaliczyli ją do siedmiu cudów świata.
Kobiety-legendy

Kobiety-legendy

Na przestrzeni wieków było ich wiele. Znamy je do dziś: oglądamy o nich programy w telewizji, czytamy książki, słuchamy poświęconych im wykładów.
Języki

Języki

Na świecie istnieją języki, które określamy jako "trudne". Czy jest tak faktycznie? Co jest prawdą, a co stereotypem? Jakie języki są najtrudniejsze i w czym tkwi ta trudność?
Przed Słowianami

Przed Słowianami

Pierwsze ślady ludzkiej działalności na ziemiach polskich pochodzą z epoki neolitu - końcowego okresu epoki kamienia. Archeologowie nazywają ten okres kulturą ceramiki wstęgowej i rytej.
Szczepionka na przekąskę

Szczepionka na przekąskę

Szczepionki, choć skuteczne, mają też swoje wady. Należą do nich wysoka cena i konieczność przechowywania w chłodniczych warunkach. Biednych krajów na to nie stać. Czy naukowcom uda się opracować szczepionkę, którą będziemy spożywać wraz z posiłkiem?
Oneironautyka

Oneironautyka

Oneironautyka, czyli sztuka świadomego śnienia, to wcale nie rzeczy wyssane z palca. Wiele z nas lekceważy swój umysłowy potencjał, a nawet nie dowierza istnieniu podobnych spraw, dlatego też nasze sny pozostają zwyczajne.
Oddam ci kawałek siebie...

Oddam ci kawałek siebie...

Po udanym przeszczepie serca przeprowadzonym w 1967 roku rozpoczęła się nowa era transplantacji. Dziś tego rodzaju operacje ratują życie ciężko chorym ludziom na całym świecie. Wbrew obiegowym opiniom dawcami wcale nie musza być wyłącznie młodzi ludzie...
Moda na chude modelki

Moda na chude modelki

Modelki muszą być bardzo szczupłe, a to sprawia, że chwytają się one najbardziej desperackich sposobów, aby nie przybrać na wadze. Jedna z nich zdradza, że jej koleżanki oszukiwały głód jedząc waciki kosmetyczne nasączone wodą. Czy świat oszalał?
Tajemnice zwierzęcego świata

Tajemnice zwierzęcego świata

Wydaje nam się, że o zwierzętach wiemy prawie wszystko. Tymczasem nasze wyobrażenia często bywają stereotypami, niemającymi wiele wspólnego z rzeczywistością. Poniżej postaramy się obalić kilka powszechnych mitów.
Żeby psie życie było mniej pieskie

Żeby psie życie było mniej pieskie

Może zamiast psa albo kota lepiej kupić maskotkę? Maskotkę można wyrzucić, gdy nam się znudzi a psa...?
Sztuczna prokreacja a etyka

Sztuczna prokreacja a etyka

Czy filozofia i medycyna mają coś wspólnego? Do czego może doprowadzić niekontrolowany rozwój nauk genetyki, embriologii, biotechnologii? Czy możliwe jest "współtworzenie" dziecka razem z naturą i nauką?
Bilet do raju

Bilet do raju

Słowo dżihad często mylnie zastępujemy określeniem "święta wojna". W rzeczywistości w języku arabskim znaczy ono "dokładanie starań". Odnosi się to do szerzenia islamu, niekoniecznie w sposób zbrojny.
Adam Mickiewicz

Adam Mickiewicz

Wielkim poetą był. Przez swoje cierpienie, grzechy, zwątpienie jest bliskim mi człowiekiem. Dlatego o nim piszę.
Bóstwo

Bóstwo

Dziewczyna wsunęła bose nogi w pantofle i pomaszerowała do łazienki. Miała do swej dyspozycji właściwie nie łazienkę, ale wspaniały pokój kąpielowy, gdzie czekały już cieplutkie, mięciutkie ręczniki, pachnąca woda w wannie i przewidziany na dzisiaj zestaw
Ernest Malinowski

Ernest Malinowski

Wszystko, co potrzebne było do budowy kolei: drewno, żelazo, stal, narzędzia, materiały wybuchowe transportowano w góry na grzbietach osłów, lam i robotników. Budowniczowie mieli do pokonania potoki górskie, głębokie przepaście, granitowe skały.
Tożsamość - sprzedam/kupię tanio!

Tożsamość - sprzedam/kupię tanio!

Jesteś tym, w co się ubierasz, jesteś tym, gdzie jadasz... - kolejna dekada handlu swoim "ja" rozpoczęta.
Ciąża - (nie)wdzięczny temat literatury

Ciąża - (nie)wdzięczny temat literatury

Wydawałoby się, że ciąża, a zwłaszcza narodziny, to taki "wdzięczny" temat literacki... Nowe życie, mały słodki bobasek, cud stworzenia... Tymczasem przez całe wieki był to temat tabu nie tylko w literaturze, ale i w codziennym życiu. Dlaczego?
Ile wymiarów ma nasz świat?

Ile wymiarów ma nasz świat?

Dzisiejszy świat grafik komputerowych 3D zadziwia. Czy obok niego, podobnie jak w fajnych filmach istnieje drugi świat? Czy można przejść na "drugą stronę lustra"? O tym miał być artykuł, ale... jest trochę inne spojrzenie na wymiary :)
Zadziwiające wędrówki łososi

Zadziwiające wędrówki łososi

Dlaczego łososie ryzykują życie i podejmują niewiarygodną, niebezpieczną wędrówkę z obfitujących w pokarm wód Atlantyku do położonych w głębi lądu strumieni? Skąd wiedzą, jaką kierować się drogą?
Z czego składa się ryba czyli o kuchni ukraińskiej

Z czego składa się ryba czyli o kuchni ukraińskiej

Na wyjaśnienie, z czego składa się ryba, trzeba będzie chwilę poczekać. Zamierzam napisać o kuchni ukraińskiej taką, jaką zapamiętałam.
Przy granicy jest strażnica...

Przy granicy jest strażnica...

Na kamienistej górze, wśród wielkomiejskiego zgiełku przejeżdżających samochodów i tramwajów, wznosi się dumnie gotycki zamek. To jedna z warowni wzniesionych przez Kazimierza Wielkiego na pograniczu Małopolski i Śląska.
Mickiewicz a alkohol

Mickiewicz a alkohol

Zachęcona artykułami na temat kultury picia w Polsce i ja postanowiłam napisać na ten temat więcej niż kilka słów, podpierając się wszak "Panem Tadeuszem", czyli - było nie było - polską epopeją narodową...
Życie społeczne mrówek

Życie społeczne mrówek

Człowiek jest istotą społeczną. Ludzie w ciągu tysięcy lat rozwoju cywilizacji i kultury wymyślali i udoskonalali wiele systemów społecznych i ustrojów politycznych. Żaden jednak nie był tak doskonały jak egzystencja społeczna mrówek.
Let Love In

Let Love In

Kiedy zapuka do drzwi, wpuść ją. Nie zawiedzie cię, nie zdradzi, nie zmusi do kompromisów. Gdy szaleństwo i miłość połączą swoje siły, to nieomylny znak, że czas na muzyczną ucztę w australijskim sosie.
Za co można lubić szkołę?

Za co można lubić szkołę?

Czy szkołę można lubić? Z pewnością tak. W końcu tyle ciekawych rzeczy dzieje się każdego dnia. Rzeczy ważnych i nieważnych, tych związanych z edukacją... i tych niekoniecznie...
Seks - temat tabu

Seks - temat tabu

Potępianie seksu, szczególnie tego przed - i pozamałżeńskiego, to powszechna praktyka Kościoła. Księża i katecheci nauczają, że katoliczka powinna pozostać w - nie naruszonym stanie - dla przyszłego męża, więc... tematu nie ma.
Renesans 2

Renesans 2

Babcia chwyta się na głowę, dziadek za serce. Rodzice kiwają głową z niedowierzaniem. Zawiedli się. Ich synuś ogłosił, że jest ateistą.

 
 

NAUKA ANGIELSKIEGO DLA MŁODZIEŻY

          W dziale "Nauka angielskiego dla młodzieży" zgromadzone zostały materiały, które umożliwiają naukę na różnych poziomach zaawansowania: od prostych dialogów przez opowiadania aż do recenzji
i artykułów o tematyce obyczajowej. Są tu łatwe teksty po angielsku
i trudne teksty po angielsku. Część tematów została opracowana według wskazówek uczniów liceów krakowskich.
          Możliwość jednoczesnego korzystania z polskiej i angielskiej wersji tekstu pozwala porównać zwroty, wyrażenia, konstrukcje składniowe używane w tych językach i dzięki temu zwiększyć sprawność posługiwania się ...obydwoma językami.
          Poprawne posługiwanie się angielskim jest we współczesnej Europie tak oczywiste jak woda w kranie. Nieznajomość tego języka wywołuje zdziwienie i podejrzenie, że coś z człowiekiem jest nie tak, skoro nie zna "ludzkiego" języka. Nasza ukochana polszczyzna kończy się jednak na granicy.

  Dlaczego warto uczyć się języka migowego? [wideo]
 
 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)