|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

Own stupidity, people used to call experience.
- Oscar Wilde

TEKSTY DLA DZIECI:                    Zaczynasz naukę  |  Już trochę potrafisz  |  Potrafisz całkiem sporo  

 
 
 
 
 

ZNAJDŹ TEKST

Legenda o smoku wawelskim

Legenda o smoku wawelskim

W mieście Krakowie, leżącym u podnóża Wawelu, mieszkał szewc Kuba. Kuba postanowił zabić smoka i ułożył chytry plan. Wziął skórę barana, napchał ją siarką i smołą, zszył dokładnie, z patyków zrobił nogi. O wschodzie słońca podrzucił kukłę pod smoczą jamę.
Wycieczka do lasu

Wycieczka do lasu

Leśne zwierzęta zapraszają wszystkie dzieci do swojego magicznego świata. Nauczycie się tu wielu ciekawych rzeczy i będziecie się świetnie bawić!
Wycieczka w góry

Wycieczka w góry

Już o piątej rano byliśmy na nogach. Szczerze mówiąc - o piątej rano wstaliśmy z łóżek, bo nie spaliśmy całą noc...
Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO

...ale były takie malutkie zwierzątka: kucyki, króliczki, kózki i osiołki. Wolno je było głaskać i karmić, tylko nie cukierkami, a taką specjalnie przygotowaną karmą.

 
 

TEKSTY DLA DZIECI
zaczynasz naukę

Angielski dla dzieci może być lekki, łatwy i przyjemny. Jak powiedzieć po angielsku: „Mam na imię Krzyś”? Jak opowiedzieć o mamie, tacie i rodzeństwie? Jak przedstawić się właśnie poznanemu koledze? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania - znajdziesz je na tej stronie.
      Możesz tu przeczytać krótkie teksty po angielsku i w języku polskim, wesołe i poważne. Dzięki temu utrwalisz sobie poznane już słówka i opanujesz nowe. Zobaczysz też, jak układa się pojedyncze wyrazy w zdania, a zdania łączy w wypowiedzi. Jeżeli zajrzałeś na stronę EnglishStory.pl to znaczy, że chcesz dostawać piątki. Dobre oceny są najlepszą zachętą do pracy. Uczysz się jednak przede wszystkim po to, żebyś mógł rozmawiać po angielsku w różnych sytuacjach.
      Szanujemy Cię za to, że chcesz się uczyć. Uczyć się - to znaczy poznawać i odkrywać świat. Świat wciąż jeszcze pełen tajemnic. Czy wiesz, że dzięki znajomości języków obcych Henryk Schliemann odkrył ruiny Troi?

 
 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)