|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

Able to create, unable to teach.
- George Bernard Shaw

TEKSTY DLA DOROSŁYCH:        Zaczynasz naukę  |  Już trochę potrafisz  |  Potrafisz całkiem sporo  

 
 
 
 
 

ZNAJDŹ TEKST

Kosmiczny kosmos Franka

Kosmiczny kosmos Franka

Jak to z tym kosmosem jest? Czy zastanawialiście się kiedyś, co wasze dziecko ma do powiedzenia w tej jakże istotnej kwestii? Jeśli nie, to posłuchajcie, co mówi Franek.
Niedziela na Ukrainie

Niedziela na Ukrainie

Niedziela - jak powszechnie wiadomo - to dzień święty. Święty to znaczy "wyjątkowy", "oddzielny", "odrębny". Czy trzeba było jechać aż tak daleko, żeby się o tym przekonać?
Moje Stare Nowe Miasto

Moje Stare Nowe Miasto

Biegnę zamyślona, zajęta swoimi sprawami. Nie rozglądam się. Byle szybciej, jakimś skrótem do celu. Bez większej uwagi przechodzę przez Złotą Bramę, by po pięciu minutach znaleźć się już na Długim Pobrzeżu.
Ukraińskie wieczory

Ukraińskie wieczory

Piszę ten tekst z nostalgii, z tęsknoty za Ukrainą, za samotnością, ciszą i spokojem. To, co wtedy wydawało mi się krzywdą, wraca dzisiaj jak dobro utracone.
Bliźnięta syjamskie - fenomen biologiczny

Bliźnięta syjamskie - fenomen biologiczny

W jaki sposób dochodzi do powstania bliźniąt syjamskich? Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego rozłączenie takich bliźniąt nie zawsze się udaje? Czy zroślaki mogą prowadzić normalne życie?
Z czego składa się ryba czyli o kuchni ukraińskiej

Z czego składa się ryba czyli o kuchni ukraińskiej

Na wyjaśnienie, z czego składa się ryba, trzeba będzie chwilę poczekać. Zamierzam napisać o kuchni ukraińskiej taką, jaką zapamiętałam.
Szatan czyli człowiek

Szatan czyli człowiek

W Polsce spada spożycie mięsa i jego przetworów. Jeszcze dwadzieścia lat temu przeciętny Polak zjadał rocznie ok. 50 kg wieprzowiny i 20 kg wołowiny. Dziś wieprzowiny jemy 40 kg, a wołowiny niecałe 4 kg. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że...
Tatrzańskie krajobrazy

Tatrzańskie krajobrazy

Zaczyna brakować mi tchu. Serce wali jak oszalałe. Nogi bolą. Za chwilę będę na miejscu. Jeszcze niewielki wysiłek i całe zmęczenie nie będzie miało już znaczenia. Znowu odbierze mi mowę i jedyne co będę w stanie zrobić, to...
Lepiej żyć na wsi czy w mieście?

Lepiej żyć na wsi czy w mieście?

Czy naprawdę warto przeciwstawiać życie na wsi życiu w mieście? Jedni wolą życie na łonie natury, inni są skłonni wiele poświęcić, aby tylko zamieszkać w Krakowie, Łodzi czy w Warszawie.
Dla kogo dobra ta śmierć?

Dla kogo dobra ta śmierć?

Często posiadacze psów czy kotów twierdzą, że kochają swoich czworonożnych ulubieńców i traktują ich jak członków rodziny. Z zapałem opowiadają o ulubionych przysmakach pupili, długich spacerach, wspólnych zabawach. A jednak...
Akcja: Zima... cd

Akcja: Zima... cd

Weekend minął jak z bicza trzasł. Minął, i zaczął się kolejny tydzień gier i zabaw w Fundacji. Dzieciaki i my. Kotek i myszka. I nie chodzi o to, kto wygra, a o to, żeby się ze sobą dogadać. Jak najlepiej.
Akcja: Zima

Akcja: Zima

Ferie. Jak co roku Fundacja organizuje zimowisko dla dzieci z najuboższych rodzin. Zimowisko, na które nie trzeba się zapisać, na które trzeba po prostu przyjść na zasadzie kto pierwszy ten lepszy...
Zagubieni w łatwowierności

Zagubieni w łatwowierności

Z pewnością wielu z nas w dzieciństwie bawiło się w wywoływanie duchów. Nie zdawaliśmy sobie wówczas sprawy z tego, ile potencjalnych niebezpieczeństw niesie to ze sobą.
Językowy obraz macierzyństwa

Językowy obraz macierzyństwa

Czy ciąża ma coś wspólnego z podatkiem? Czy matkę tuż po porodzie uruchamia się tak jak sprzęt RTV? Co znaczy symbol "@" na forach poświęconych macierzyństwu? Jak mówimy o macierzyństwie i czy można mówić inaczej?
Czy istnieje instynkt macierzyński?

Czy istnieje instynkt macierzyński?

Czy miłość macierzyńska to uczucie wrodzone i uniwersalne? Czy istnieje instynkt macierzyński - wrodzony, pierwotny i powszechny? Większość ludzi na te pytania udzieli odpowiedzi twierdzącej. Czy zawsze tak było?
Witaj w teatrze lalek

Witaj w teatrze lalek

Z czym zazwyczaj kojarzy nam się lalka? Z dziecięcą zabawką. Do kogo zatem będzie skierowany teatr lalek? Odpowiedź, że do dzieci, wydaje się z pozoru słuszna, lecz po krótkiej analizie historii teatru lalkowego dojdziemy do odmiennych wniosków.
Alfabet finansowy, czyli jak się nie zrujnować

Alfabet finansowy, czyli jak się nie zrujnować

Budżet, zarządzanie finansami, wydatki i wpływy - to pojęcia według wielu ludzi wciąż zarezerwowane przez rekinów finansjery i wielkie przedsiębiorstwa. Tymczasem każde gospodarstwo domowe...
LOT nad Śląskiem

LOT nad Śląskiem

Górnośląskie Centrum Kultury nie odpoczywa nawet w wakacje. Letni Ogród Teatralny obchodzi już dziesiąte urodziny.
Małżeństwo, czy wolny związek

Małżeństwo, czy wolny związek

W Polsce i na świecie utarło się przekonanie, że jeśli dwoje ludzi jest ze sobą i wzajemnie się kocha, to muszą być małżeństwem. Do tego w Polsce dominuje głęboko zakorzenione przekonanie, że muszą mieć ślub kościelny.
Dorosłym i dzieciom poświęcam

Dorosłym i dzieciom poświęcam

Czy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dzieciństwo dla zdrowia psychicznego naszych dorastających, a potem i dorosłych dzieci, mających tworzyć pozytywną esencję przyszłych pokoleń?
Kobieta dawniej i dziś

Kobieta dawniej i dziś

Kobiety - "płeć piękna" od zarania dziejów są przedmiotem szczególnego zainteresowania poetów, pisarzy, malarzy i rzeźbiarzy. To właśnie kobietom przypadły w udziale specyficzne role, przede wszystkim rodzenie i wychowywanie dzieci.

 
 

TEKSTY DLA DOROSŁYCH
już trochę potrafisz

Surfując po Internecie trafiłeś na stronę angielski dla średnio zaawansowanych. Co znajdziesz na stronie EnglishStory.pl? Przede wszystkim dialogi, felietony, recenzje w języku angielskim i polskim. Zróżnicowane tematy, starannie opracowane, czasem poważne w swej wymowie, a czasem potraktowane na wesoło gwarantują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Angielskie tłumaczenia polskich tekstów pozwolą zorientować się w odmienności składniowej języków.
      Strona adresowana jest do tych internautów, którzy opanowali już podstawowe formy gramatyczne, zwroty i wyrażenia w języku angielskim, znają angielskie idiomy, potrafią sformułować krótką wypowiedź i porozumieć się w codziennych sprawach.
      Nauka we własnym domu, w czasie wybranym przez Ciebie będzie rozrywką i przyjemnością. Samodzielna praca może dać wiele satysfakcji i z pewnością przyczyni się do osiągnięcia sukcesu - biegłej znajomości języka angielskiego.

 
 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)