|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

That which does not destroy us makes us stronger.
- Friedrich Nietzsche

TEKSTY DLA DZIECI:                    Zaczynasz naukę  |  Już trochę potrafisz  |  Potrafisz całkiem sporo  

 
 
 
 
 

ZNAJDŹ TEKST

Zwierzęta, którymi opiekujemy się w naszym mieszkaniu

Zwierzęta, którymi opiekujemy się w naszym mieszkaniu

Zwierzęta, i to nie tylko psy, są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Każdy z nas powinien się zaopiekować jakimś zwierzątkiem.
Śliwka

Śliwka

Ze śliwek smaży się wyborne w smaku powidła. Piecze się placki ze śliwkami. Na Wigilię gotuje się kompot z suszonych śliwek. W Anglii na święta Bożego Narodzenia przyrządza się pudding śliwkowy.
Banan

Banan

Często banany kojarzą się nam z Afryką i małpami, a stąd już tylko krok do wspaniałej książeczki Kornela Makuszyńskiego "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki".
Burak

Burak

Kiedy ktoś się bardzo złości lub wstydzi, jego policzki stają się czerwone. Mówimy wtedy, że "zaczerwienił się jak burak". Czasem osobę zachowującą się prostacko nazywamy "burakiem", ale to jest nieeleganckie określenie.
Rozmowa o zwierzętach

Rozmowa o zwierzętach

- To masz bardzo fajnego psa. Ja mam kota, Mruczka. Ma popielatą sierść w ciemniejsze pasy, niebieskie oczy i różowy nosek. Ma bardzo zgrabną sylwetkę: jest wysoki i smukły.
W cyrku

W cyrku

Ci dwaj panowie z wymalowanymi twarzami i okrągłymi czerwonymi nosami to nasi klauni - Hipcio i Głupcio.
Droga kropli wody

Droga kropli wody

Była raz sobie maleńka kropla wody - Kropelka. Narodziła się wieczorem na kwiecie nasturcji. Narodziła się z pary wodnej, która w zetknięciu się z zimniejszą powierzchnią liścia zmieniła się w kroplę...
Moja szkoła

Moja szkoła

Uczę się angielskiego w prywatnej szkole. Zajęcia są bardzo ciekawe. Grupa uczniów liczy 15 osób. Rozmawiamy po angielsku z kolegami i z lektorem. Po zakończeniu pierwszego etapu nauki mogę zdawać egzamin certyfikatowy...
Z wizytą w Biskupinie

Z wizytą w Biskupinie

Pojechaliśmy na klasową wycieczkę do Biskupina. Mogliśmy się przekonać, jak to kiedyś ludzie żyli i jak spędzali czas. Oprócz tego trafiliśmy na konkurs siłaczy i uczyliśmy się nowych umiejętności.

 
 

ENGLISH VERSION

W cyrku

Autor tekstu: Barbara Włodarczyk

      Nazywam się Bombon. Kiedy zaczynałem pracę w cyrku, was jeszcze nie było na świecie. Tak, tak, słonie żyją długo. Znam tutaj wszystkich. O, widzicie? - ten przystojny pan we fraku i cylindrze to nasz dyrektor. Zaraz wyjdzie przed kurtynę i przywita publiczność. Ale najpierw orkiestra zagra fanfarę. Ram tam tam i ram tam tam... Zawsze się wzruszam, jak to słyszę.
      Już! Zaczyna się! Występ żonglerów oczywiście jest interesujący, ale ja z biciem serca czekam na popis Selene. To już za chwilę. Widzę ją, jak się koncentruje przed akrobacjami. Zaraz wybiegnie na arenę, a potem poleci na trapezie w górę, pod samą kopułę cyrku. Wtedy zawiążę trąbę w supeł - na szczęście - żeby jej się udało. Jest młodziutka i piękna. Przefruwa jak motyl z trapezu na trapez, kręci w powietrzu piruety i koziołki, a ja się bardzo denerwuję, bo to jest trudne i niebezpieczne. Publiczność zachowuje się bardzo cicho, chyba też się boi, żeby Selene nie spadła. Uff... Udało się. Ale brawa dostała!
      Ci dwaj panowie z wymalowanymi twarzami i okrągłymi czerwonymi nosami to nasi klauni - Hipcio i Głupcio. Naprawdę noszą imiona Grzegorz i Piotr i na co dzień nie są tacy zabawni. Nie noszą szerokich spodni, ani nie biegają, ani nie podstawiają sobie nóg. Ale ich występ śmieszy publiczność do łez.
      Dość tych plotek. Teraz muszę się ubrać do wyjścia na arenę. Mój opiekun - pan Janusz - założy mi piękną czapeczkę i bogato zdobione siodło. Bardzo lubię tak ładnie wyglądać. Żałuję tylko, że nie ma lustra tak dużego, żebym mógł się obejrzeć w całości. Moi koledzy i koleżanki też już przygotowują się do występu. To wspaniały moment, kiedy wkraczamy na arenę w światłach reflektorów, a widownia podziwia nas i oklaskuje. Potem chodzimy wokół bandy w rytm muzyki, stajemy na dwóch nogach, a ja huśtam Janusza na trąbie. Zawsze dostaję za to pomarańczę.
      Teraz trzeba szybko zmykać, bo za chwilę pojawią się lwy. Nie boję się ich, ale ich nie lubię.
Do zobaczenia!

B. W.

  Dlaczego warto uczyć się języka migowego? [wideo]
Matura - Język angielski Egzaminy językowe Kursy językowe Poziom kompetencji językowych Metody nauczania języków obcych Ciekawostki językowe


Podpis:
Znaków
do wpisania


Komentarze [ 0 ]
 
 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)