|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

If you have too much time, you place the more difficult questions.
- Piotr Szreniawski

TEKSTY DLA DZIECI:                    Zaczynasz naukę  |  Już trochę potrafisz  |  Potrafisz całkiem sporo  

 
 
 
 
 

ZNAJDŹ TEKST

Zwierzęta, którymi opiekujemy się w naszym mieszkaniu

Zwierzęta, którymi opiekujemy się w naszym mieszkaniu

Zwierzęta, i to nie tylko psy, są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Każdy z nas powinien się zaopiekować jakimś zwierzątkiem.
Śliwka

Śliwka

Ze śliwek smaży się wyborne w smaku powidła. Piecze się placki ze śliwkami. Na Wigilię gotuje się kompot z suszonych śliwek. W Anglii na święta Bożego Narodzenia przyrządza się pudding śliwkowy.
Banan

Banan

Często banany kojarzą się nam z Afryką i małpami, a stąd już tylko krok do wspaniałej książeczki Kornela Makuszyńskiego "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki".
Burak

Burak

Kiedy ktoś się bardzo złości lub wstydzi, jego policzki stają się czerwone. Mówimy wtedy, że "zaczerwienił się jak burak". Czasem osobę zachowującą się prostacko nazywamy "burakiem", ale to jest nieeleganckie określenie.
Rozmowa o zwierzętach

Rozmowa o zwierzętach

- To masz bardzo fajnego psa. Ja mam kota, Mruczka. Ma popielatą sierść w ciemniejsze pasy, niebieskie oczy i różowy nosek. Ma bardzo zgrabną sylwetkę: jest wysoki i smukły.
W cyrku

W cyrku

Ci dwaj panowie z wymalowanymi twarzami i okrągłymi czerwonymi nosami to nasi klauni - Hipcio i Głupcio.
Droga kropli wody

Droga kropli wody

Była raz sobie maleńka kropla wody - Kropelka. Narodziła się wieczorem na kwiecie nasturcji. Narodziła się z pary wodnej, która w zetknięciu się z zimniejszą powierzchnią liścia zmieniła się w kroplę...
Moja szkoła

Moja szkoła

Uczę się angielskiego w prywatnej szkole. Zajęcia są bardzo ciekawe. Grupa uczniów liczy 15 osób. Rozmawiamy po angielsku z kolegami i z lektorem. Po zakończeniu pierwszego etapu nauki mogę zdawać egzamin certyfikatowy...
Z wizytą w Biskupinie

Z wizytą w Biskupinie

Pojechaliśmy na klasową wycieczkę do Biskupina. Mogliśmy się przekonać, jak to kiedyś ludzie żyli i jak spędzali czas. Oprócz tego trafiliśmy na konkurs siłaczy i uczyliśmy się nowych umiejętności.

 
 

ENGLISH VERSION

Droga kropli wody

Autor tekstu: Barbara Włodarczyk

      Była raz sobie maleńka kropla wody - Kropelka. Narodziła się wieczorem na kwiecie nasturcji. Narodziła się z pary wodnej, która w zetknięciu się z zimniejszą powierzchnią liścia zmieniła się w kroplę. W świetle księżyca suknia jej mieniła się srebrzyście, kiedy kropla spała sobie smacznie, zwinięta w kuleczkę w zagłębieniu liścia.
      Rano obudziło ją słońce, a jej szata zamigotała wszystkimi kolorami tęczy. Kropelka przeciągnęła się rozkosznie, wystawiła buzię do słońca i ... w tym momencie poczuła, jak staje się lekka i zwiewna - unosiła się w górę, ale nie była już Kropelką - była z powrotem parą wodną, z której powstała wieczorem.
      Szybowała coraz wyżej i wyżej, miała już liczne towarzystwo, ponieważ zewsząd napływały maciupeńkie obłoczki pary. Śmiały się, przekomarzały i opowiadały, co kto widział na Ziemi i później - unosząc się w powietrzu. W końcu zbiły się w jedną dużą chmurę, a kiedy natrafiły na prąd zimnego powietrza - zmieniły się w krople deszczu i spadły na Ziemię. Nasza Kropelka trafiła do ogródka. Inne spadły do rzeki i jeziora, jeszcze inne lunęły ulewą na zakurzone miasto.
      A kiedy wiatr przegonił chmurę i wyjrzało słońce - kropelki uniosły się w powietrze, ale nie były już kropelkami lecz parą wodną, która wkrótce miała spaść deszczem, albo śniegiem, albo gradem, gdzieś daleko, daleko stąd.

B. W.

  Dlaczego warto uczyć się języka migowego? [wideo]
Matura - Język angielski Egzaminy językowe Kursy językowe Poziom kompetencji językowych Metody nauczania języków obcych Ciekawostki językowe


Podpis:
Znaków
do wpisania


Komentarze [ 2 ]

EnglishStory.pl  ::  2013-11-18  18:41

Różnorodność tematów jakie prezentujemy w naszych tekstach, znacznie ułatwia przyswajanie nowych słówek i zwrotów językowych.
Nie ograniczajmy się do wiedzy jak się przedstawić, gdzie mieszkam i do której klasy uczęszczam.

 

Marcin  ::  2013-11-18  15:54

To są teksty dla początkujących dzieci? Proszę nie żartować.

 
 
 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)