|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

This teaches us that someone does not mean that we learn.
- George Bernard Shaw

TEKSTY DLA DZIECI:                    Zaczynasz naukę  |  Już trochę potrafisz  |  Potrafisz całkiem sporo  

 
 
 
 
 

ZNAJDŹ TEKST

Zwierzęta, którymi opiekujemy się w naszym mieszkaniu

Zwierzęta, którymi opiekujemy się w naszym mieszkaniu

Zwierzęta, i to nie tylko psy, są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Każdy z nas powinien się zaopiekować jakimś zwierzątkiem.
Śliwka

Śliwka

Ze śliwek smaży się wyborne w smaku powidła. Piecze się placki ze śliwkami. Na Wigilię gotuje się kompot z suszonych śliwek. W Anglii na święta Bożego Narodzenia przyrządza się pudding śliwkowy.
Banan

Banan

Często banany kojarzą się nam z Afryką i małpami, a stąd już tylko krok do wspaniałej książeczki Kornela Makuszyńskiego "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki".
Burak

Burak

Kiedy ktoś się bardzo złości lub wstydzi, jego policzki stają się czerwone. Mówimy wtedy, że "zaczerwienił się jak burak". Czasem osobę zachowującą się prostacko nazywamy "burakiem", ale to jest nieeleganckie określenie.
Rozmowa o zwierzętach

Rozmowa o zwierzętach

- To masz bardzo fajnego psa. Ja mam kota, Mruczka. Ma popielatą sierść w ciemniejsze pasy, niebieskie oczy i różowy nosek. Ma bardzo zgrabną sylwetkę: jest wysoki i smukły.
W cyrku

W cyrku

Ci dwaj panowie z wymalowanymi twarzami i okrągłymi czerwonymi nosami to nasi klauni - Hipcio i Głupcio.
Droga kropli wody

Droga kropli wody

Była raz sobie maleńka kropla wody - Kropelka. Narodziła się wieczorem na kwiecie nasturcji. Narodziła się z pary wodnej, która w zetknięciu się z zimniejszą powierzchnią liścia zmieniła się w kroplę...
Moja szkoła

Moja szkoła

Uczę się angielskiego w prywatnej szkole. Zajęcia są bardzo ciekawe. Grupa uczniów liczy 15 osób. Rozmawiamy po angielsku z kolegami i z lektorem. Po zakończeniu pierwszego etapu nauki mogę zdawać egzamin certyfikatowy...
Z wizytą w Biskupinie

Z wizytą w Biskupinie

Pojechaliśmy na klasową wycieczkę do Biskupina. Mogliśmy się przekonać, jak to kiedyś ludzie żyli i jak spędzali czas. Oprócz tego trafiliśmy na konkurs siłaczy i uczyliśmy się nowych umiejętności.

 
 

ENGLISH VERSION

Zwierzęta, którymi opiekujemy się w naszym mieszkaniu

Autor tekstu: Anna Ćwiek

Zwierzęta, i to nie tylko psy, są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Każdy z nas powinien się zaopiekować jakimś zwierzątkiem.

W naszym mieszkaniu jest bardzo dużo zwierząt. Rodzice, Patryk i ja bardzo lubimy zwierzęta. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Moi koledzy żartują, że mamy minizoo. Często mnie odwiedzają i obserwują nasze zwierzęta.
Podwójne szczekanie

Jako pierwszy pojawił się Azor. To bardzo duży, ale niegroźny pies. Jest niezwykle łagodny i przyjacielski. Bardzo lubi zabawy z naszym nowym pieskiem, słodkim szczeniakiem. Saba jest energiczna i ciekawska. Często zaczepia Azora, ale on się nigdy nie denerwuje i cierpliwie ją znosi.

Jak pies z kotem?

Pewnego popołudnia przybłąkała się do nas wychudzona kotka. Nie byliśmy pewni, czy przygarnięcie jej jest dobrym pomysłem. Nie było wiadomo, czy psy ją polubią. Ostatecznie przekonała nas swoim smutnym miauczeniem - nie mogliśmy jej tak zostawić! Azor i Saba początkowo nie byli zachwyceni pojawieniem się kota. Na szczęście szybko zmienili zdanie i teraz cała trójka jest ze sobą na dobre i na złe. Kotka wkrótce odzyskała siły i teraz wygląda pięknie.

Twój kot wybrałby... papugę!

Mamy też papugę. Zaraz po tym, jak kicia odzyskała siły, tata powiesił klatkę pod sufitem. Okazało się, że w kotce obudził się instynkt myśliwego. Obawialiśmy się, czy pewnego dnia papuga nie stanie się dla niej pyszną kolacją.

Pływający pasek

W salonie stoi piękne akwarium z rybkami. Mają one różne kolory, a niektóre są nawet wielobarwne! Akwarium jest udekorowane ładnymi kamieniami i roślinami. Znajduje się w nim też specjalny zamek, w którym czasem chowają się rybki. Najbardziej podobają mi się te ze srebrnym paskiem. Kotce też się chyba podobają, ale na szczęście akwarium jest przed nią zabezpieczone.

Chomik z nadwagą

W pokoju Patryka stoi klatka z chomikiem. Chomik Franek jest bardzo gruby, ponieważ Patryk daje mu za dużo pokarmu. Wczoraj mama powiedziała, że od tej pory sama będzie go karmiła. Franek jest też leniwy - nie biega w kołowrotku. Czasem pozwalamy mu na spacery po mieszkaniu, ale od kiedy schował się za lodówką, bardziej go pilnujemy.

Ciekawe, czy rodzice zgodzą się jeszcze na królika?

A.Ć.

  Dlaczego warto uczyć się języka migowego? [wideo]
Matura - Język angielski Egzaminy językowe Kursy językowe Poziom kompetencji językowych Metody nauczania języków obcych Ciekawostki językowe


Podpis:
Znaków
do wpisania


Komentarze [ 3 ]

Zuza  ::  2014-02-08  18:52

Zwierzęta, nie tylko psy, są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Każdy z nas powinien zaopiekować się jakimś zwierzątkiem. W naszym mieszkaniu jest bardzo dużo zwierząt. Moi rodzice, Patryk i ja bardzo lubimy zwierzęta. Nie możemy sobie wyobrazić życia bez nich. Moi przyjaciele żartują, że mamy mini zoo. Często nas odwiedzają i obserwują nasze zwierzęta.
Pierwszy pojawił się Azor. Jest bardzo dużym, ale nieszkodliwym psem. Jest niezwykle spokojny i przyjazny. Lubi granie z naszym nowym psem, słodkim szczeniakiem. Saba jest energiczna i ciekawa.

 

Just  ::  2013-07-28  21:55

Super jest ta strona. Podziękowania dla tych, którzy ją tworzą. Moje jedno spostrzeżenie- Frank the hamster is very fat(powinno być)

 

Druga strona medalu  ::  2013-03-21  13:24

Budowanie arki Noego w mieszkaniu to chyba nie jest najlepszy pomysł. Owszem, gdy ktoś ma u siebie odpowiednie warunki, to może przygarnąć psa. Trzeba jednak pamiętać, że stworzenie to, pozostawione bez opieki na wiele godzin (rodzice w pracy, dzieci w szkole) potrafi całkiem głośno szczekać i to niemal bez przerwy. Czy ktoś z właścicieli pupilka przejmie się losem sąsiadów? Różnie z tym bywa.

 
 
 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)