|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

The tongue is mightier than the sword.
- Euripides

 
 
 
 


Metody nauczania

Wszystkie szkoły językowe reklamują swoje metody nauczania. W reklamie - wiadomo - każda metoda jest najlepsza, jedyna, gwarantująca sukces. I z pewnością tak jest, pod warunkiem, że trafimy na metodę, która nam odpowiada.

Metoda nauczania języka angielskiego (i każdego innego) to zbiór reguł, którymi kieruje się nauczyciel i zgodnie z nimi wybiera techniki pracy stosowane w czasie lekcji.
Na przykład metoda milcząca polega na tym, że nauczyciel prawie się nie odzywa. Na lekcji mówią przede wszystkim uczniowie, i to od pierwszych zajęć. Na drugim biegunie sytuuje się metoda... milcząca, kiedy to milczą uczniowie, a mówi wyłącznie nauczyciel. Podobno po roku nauki słuchacze mówią całymi zdaniami i poprawnie.
Glottodydaktyka rozwija się wspaniale; oprócz metod tradycyjnych (nauczyciel + podręcznik) pojawiają się metody wykorzystujące najnowsze odkrycia w dziedzinie techniki, pedagogiki i psychologii.

Żadna metoda nie jest skuteczna, jeżeli nie mamy motywacji do nauczenia się języka i odwrotnie: jeżeli bardzo chcemy opanować język, każda metoda pomoże nam w tym. Naprawdę najważniejsza jest motywacja. Łatwość uczenia się języka to sprawa indywidualna. Dobry lektor dostosowuje metody i techniki pracy do potrzeb i możliwości ucznia (grupy), czerpiąc z wielu różnych znanych mu metod nauczania. Niektóre szkoły na podstawie własnych spostrzeżeń konstruują oryginalne, autorskie programy metodyczne, czyli kursy "szyte na miarę". Jest więc w czym wybierać.

 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)