|   Szkoły językowe  |  Artykuły  | Logowanie

COOKIES

This teaches us that someone does not mean that we learn.
- George Bernard Shaw

 
 
 
 


Kursy językowe

Najpopularniejszym językiem obcym, którego uczą się Polacy, jest język angielski, ale na kursach językowych można uczyć się również innych języków europejskich, a nawet azjatyckich. Można przebierać w kursach jak w ulęgałkach: są organizowane kursy dla dzieci i kursy dla seniorów, dla gimnazjalistów i dla maturzystów. Można zapisać się na kurs stacjonarny, lub wyjechać za granicę i tam poznawać język czy doskonalić umiejętności nabyte w kraju. Wiele szkół językowych ma w swej ofercie kursy wakacyjne, nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Można chodzić na kurs języka ogólnego lub specjalistycznego, np. dla nauczycieli języków obcych, lekarzy, bankowców, biznesmenów.

Kurs językowy niekoniecznie musi być rozwijaniem umiejętności językowych nabytych w szkole (na studiach). Można się uczyć wybranego, zgodnego z zainteresowaniami czy potrzebami, języka obcego. Można kurs zakończyć egzaminem certyfikacyjnym, potwierdzającym stopień zaawansowania językowego. Certyfikat, otrzymany po pomyślnie zdanym egzaminie, umożliwia podjęcie studiów i pracy w kraju, czy też w krajach, gdzie wybrany przez słuchacza język jest językiem urzędowym.

Oprócz kursów dla osób indywidualnych, szkoły językowe mają bogatą ofertę szkoleniową dla firm. Co ważne, jest ona dostosowana do potrzeb danej firmy. Doskonali się znajomość i sprawność posługiwania się językiem ogólnym, ale nacisk zostaje położony na kształcenie języka zawodowego. A jeżeli ktoś nie chce lub nie może uczyć się w grupie, lektor poprowadzi z nim zajęcia indywidualne, dostosowane do indywidualnych potrzeb ucznia. Cóż, język polski kończy się na granicy Polski.

 

O nas  |  Reklama  |  Regulamin  |  Polityka prywatności

Tłumaczenie tekstów

Redakcja i korekta tekstów

(C) EnglishStory.pl

KONTAKT:  Biuro: biuro@englishstory.pl
   Pomoc: web@englishstory.pl
   Telefon: +48 880 074 279  (w godz. 9:00 - 17:00)